Суспільство - An Overview
Суспільство - An Overview
Blog Article
Спенсер вивів загальні закономірності суспільства і біологічних організмів, які проявляються в двох функціях: інтеграції та диференціації.
Аналіз і контроль функціонування керованої підсистеми. Поняття соціального управління – це вплив суб’єкта управління на об’єкт.
Сюди відноситься отримання об’єктивного знання про основні соціальні проблеми розвитку нашого суспільства. Призначена прикладна соціологія для забезпечення надійної соціальної інформації про різні соціальні процеси.
— певний рівень розвитку культури, система норм і цінностей, покладених в основу соціальних зв’язків між людьми;
Суспільство – це цілісна система, в якій системоутворюючим елементом виступають різноманітні відносини, як «ниточки», що зв’язують людей.
Соціальна група – це сукупність людей, що мають спільні соціальні ознаки, виконують суспільно необхідну функцію у спільній структурі суспільного поділу праці:
Суб’єкт громадської думки – це різні групи населення, що безпосередньо є виразниками громадської думки. Проблема суб’єкта громадської думки включає:
Альтернативність розвитку, тобто наявність декількох можливих варіантів. При цьому чітко визначити, чим керується суспільство при виборі шляху, часто неможливо.
Інакше кажучи, це частина світу, що відокремилася від природи, але безперервно з нею пов’язана.
Дюркгейм називав предметом соціології соціальний факт, але категорія “соціальний” у нього визначалась як “колективна”. Макс Вебер вважав соціологію наукою про соціальну поведінку, яку вона прагне зрозуміти та тлумачити.
Суспільство поступово розвивалося з появою власності та Суспільство майнової нерівності, виникненням поділу праці, ускладненням суспільних відносин, створенням держави.
Потреба ефективного транспорту і комунікацій у великих аграрних суспільствах вела до розвитку шляхів і флоту. Завдяки цьому раніше ізольовані суспільства починають спілкуватися між собою.
Діяльність органів управління – державних та громадських. Включає весь комплекс підбору, перепідготовки та розставлення кадрів, їх просування службовою драбиною, їхні відносини при виконанні функцій управління.
Поняття “соціальний” має кілька значень:від позначення самої сутності суспільного життя до розуміння сутності соціального зв’язку.